Navrhované změny zákona 361/2000sb.

Poslanecká sněmovna schválila návrh novely zákona 361/2000sb o provozu na pozemních komunikacích. Změny se týkají zejména bodového systému, přísnější bodový postih bude například za vjíždění na železniční přejezd v případech, kdy je to zakázáno, za nedovolené předjíždění nebo ohrožení řidiče při přejíždění z jednoho pruhu do druhého. Naopak bez bodového trestu se obejde překročení rychlosti o max. 5 km/h. Novela také ruší všechny jednobodové tresty, např. za světla nebo nedovolené užití jízdního pruhu. Přínosem by mělo být plošné zavedení zimních pneumatik v zimním období, naopak příliš populární mezi řidiči nebude vrácení pravomoci strážníkům MP měřit rychlost bez označení měřeného úseku. Novelu čeká ještě schvalovací proces v senátu a signace prezidenta. O konečné podobě novely a datu nabytí její účinnosti Vás budeme v našich aktualitách včas informovat.

Aktuality

22.8. zavřeno - dovolená

Z důvodu dovolené máme 22.8. zavřeno. Vaše dotazy Vám rádi zodpovíme mailem, telefonicky nebo příští středu. Díky za pochopení
Celý článek

„Kvalitní zimní pneumatiky jsou základem bezpečnosti. Vybavte se na zimu a ušetřete. Zimní pneumatiky nejoblíbenějších značek jako Barum, Michelin, Dunlop, Pirelli nebo Matador najdete levně na pneumatiky.cz. Pneu dodávám od 24 hodin.“