Novinky v dopravní legislativě v roce 2011

Od 1.1.2011 musí být výbava motorového vozidla rozšířena o reflexní vestu. Reflexní vesta musí být umístěna v kabině vozidla. Také obsah lékárničky doznal změn - musí být doplněna o resuscitační masku, izotermickou podložku, nůžky z nerezu se sklonem čepele a návod k poskytování první pomoci. Lékárničku lze doplnit pomocí rozšiřovacího balíčku (pozor ovšem na datum expirace obvazového materiálu), nebo zakoupit lékárničku novou, což je i levnější varianta. Ceny lékárniček se pohybují od 150,- Kč za náhradní balení a od 190,- kč za lékárničku včetně plastové krabičky nebo textilního obalu. Je však zbytečné platit za obal, ten můžete použít ze staré lékárničky, takže doporučuji koupi náhradního balení.

Aktuality

„Kvalitní zimní pneumatiky jsou základem bezpečnosti. Vybavte se na zimu a ušetřete. Zimní pneumatiky nejoblíbenějších značek jako Barum, Michelin, Dunlop, Pirelli nebo Matador najdete levně na pneumatiky.cz. Pneu dodávám od 24 hodin.“