Objektivní odpovědnost provozovatele vozidla

Od 19.1.2013 již není možné u přestupků, které nejsou vyřešeny na místě (např. záznam na dopravní kameře, stacionárním radaru atd.) se vyhnout trestu výmluvou na osobu blízkou. Novela zák. 361/2000sb zavádí tzv objektivní odpovědnost provozovatele vozidla. Pokud není zřejmé, kdo vozidlo v době spáchání přestupku řídil, odpovědný za přestupek je provozovatel vozidla. Ten má možnost označit konkrétní osobu, se kterou bude vedeno přestupkové řízení vč. případného přidělení trestných bodů, a pokutou dle sazby za konkrétní přestupek, nebo uznat objektivní odpovědnost azaplatit pokutu 500-2500 kč bez přidělení trestných bodů.

Aktuality

22.8. zavřeno - dovolená

Z důvodu dovolené máme 22.8. zavřeno. Vaše dotazy Vám rádi zodpovíme mailem, telefonicky nebo příští středu. Díky za pochopení
Celý článek

„Kvalitní zimní pneumatiky jsou základem bezpečnosti. Vybavte se na zimu a ušetřete. Zimní pneumatiky nejoblíbenějších značek jako Barum, Michelin, Dunlop, Pirelli nebo Matador najdete levně na pneumatiky.cz. Pneu dodávám od 24 hodin.“