Sedm rad, jak v zimním období šetřit palivo

Udržujte svůj automobil v pořádku

Řádná údržba motoru vašeho vozidla je podmínkou ekonomického provozu. Nezapomeňte si nechat udělat zimní prohlídku svého vozidla.

Odstraňte sníh a led

Před jízdou odstraňte ze svého automobilu všechen sníh a led. Vrstva sněhu nebo ledu na karoserii zvyšuje aerodynamický odpor a tím i spotřebu paliva.

Zkontrolujte tlak v pneumatikách

Nesprávný tlak v pneumatikách ovlivňuje nejen celkový jízdní výkon vozidla, přilnavost pneumatik a jejich životnost, ale může také zvýšit valivý odpor, a tedy spotřebu paliva. Kontrolujte tlak v pneumatikách pravidelně, alespoň každé dva týdny, abyste se ujistili, že jsou správně nahuštěné.

Odstraňte střešní nosiče, pokud se nepoužívají

Střešní nosiče a boxy na lyže zvyšují odpor vzduchu a váš automobil pak má větší spotřebu paliva. Doporučujeme tedy odstranění střešních nosičů, pokud nejsou používány.

Nenechejte motor běžet naprázdno

Když necháte motor, aby běžel naprázdno kvůli zahřátí, tak plýtváte energií. Odjeďte hned a hladce - během prvních pár kilometrů nevytáčejte motor do vysokých otáček, aby měl společně s ostatními pohybovými částmi vozidla dostatek času na zahřátí.

Přidávejte plyn pomalu

Přidávejte plyn pomalu, abyste měli optimální spotřebu paliva. Pokud agresivně zrychlujete, zbytečně palivem plýtváte.

Dávejte pozor na svoji rychlost

Zpomalení nejen zvyšuje bezpečnost jízdy v náročných zimních podmínkách, ale také napomáhá menší spotřebě paliva. Udržujte tedy stálou rychlost. Zbytečné zrychlování a časté brzdění spotřebu paliva významně zvyšuje.

Aktuality

22.8. zavřeno - dovolená

Z důvodu dovolené máme 22.8. zavřeno. Vaše dotazy Vám rádi zodpovíme mailem, telefonicky nebo příští středu. Díky za pochopení
Celý článek

„Kvalitní zimní pneumatiky jsou základem bezpečnosti. Vybavte se na zimu a ušetřete. Zimní pneumatiky nejoblíbenějších značek jako Barum, Michelin, Dunlop, Pirelli nebo Matador najdete levně na pneumatiky.cz. Pneu dodávám od 24 hodin.“