Kurzy B Classic, Student a Economy

V následujích řádcích je nabídka kurzů. S výběrem toho správného kurzu přesně pro vás pomůže tabulka pod nabídkou kurzů. Možná napoví také odpovědi na nějčastější dotazy.
 

Kurz B Classic

Základní kurz na získání řidičského oprávnění sk. B. Obsahuje 4 bloky teorie po třech vyučovacích hodinách, 14 praktických jízd, 2 hodiny praktické údržby a zkoušku. V tomto kurzu Vás vybavíme CD s učivem a testy. I v tomto základním kurzu máte "svého instruktora a své vozidlo" a samozřejmě profesionální a pohodový přístup. Teoretické lekce jsou vždy ve středu od 16:00, jízdy a praktickou údržbu si žadatel plánuje s instruktorem individuálně.

Kurz B Student

Základní kurz obsahově shodný s kurzem Classic, určený pro studenty a maminky na MD - obsahuje slevu pro studenty a maminky na MD.
 

Kurz B Economy

Kurz obsahově i kvalitativně shodný s kurzem Classic nebo Student. Vhodný je pro žadatelke o řidičské oprávnění s možností plánovat si jízdy v jakémkoliv čase. Žadatel v tomto typu kurzu dostává jízdy v méně frekventovaných časech, zejména mezi 9 - 13:00.

Kurz B Plus

Kurz B Plus je náš prémiový produkt pro zájemce o rozšířenou výuku a výcvik skupiny B. 

Hlavní výhodou tohoto kurzu je vyšší počet hodin praktického výcviku - zejména nabídka neomezeného počtu hodin na trenažeru a 20 jízd místo 14 jízd u základního kurzu. 

Další výhodou je přednostní plánování jízd a termínů zkoušek a učebnice zdarma. Pro každé zahájení máme volná 4 místa pro kurz B Plus, proto si svoje místo prosím rezervujte předem.

Kurz B Expres

Nově Vám nabízíme možnost absolvování výcviku skupiny B (platí i pro automat) ve velmi krátké době jednoho měsíce od zahájení včetně zkoušky.

Za příplatek 2000,-kč Vám garantujeme plnohodnotný kurz absolvovaný během třiceti dní od zahájení až po závěrečnou zkoušku. Takto krátké doby dosáhneme intenzivní výukou prakticky každý den a přednostního umístění k nejbližšímu termínu zkoušek.

Místo v kurzu expres si rezervujte telefonicky nebo mailem.

V kurzu Expres nabízíme dvě místa pro každý termín zahájení.

Skupina B automat

Vzhledem ke stoupající poptávce jsme se rozhodli jako jedna z prvních autoškol Vám nabídnout další možnost zjednodušení absolvování výcviku na nejžádanější skupinu - B. Novou možností je výběr z vozidel s manuálním a automatickým řazením. Bojíte se rozjezdů? Řazení? Pak je pro Vás automat jedinečným řešením!

Vozidla s automatickou převodovkou jsou dnes zcela běžná, jsou dostupná jak na trhu nových automobilů (prakticky všechny modely běžných automobilek jsou za příplatek cca 10000,- k dostání ve variantě s automatem), na trhu ojetých automobilů jsou k dostání prakticky ve stejné cenové relaci jako vozidla s převodovkou manuální. Moderní vozidla s automatem jsou stejně spolehlivá jako ta s převodovkou manuální.

Vozidla s automatickou převodovkou mají mnohem jednodušší ovládání - nemají pedál spojky, tzn jednou (pravou) nohou řidič střídavě ovládá pouze plyn, nebo brzdu). Řidič nemusí mít u automatu strach z rozjezdů, auto s automatem prakticky nemůže při rozjezdu zhasnout, nebo couvnout při rozjezdu do kopce. Není třeba přemýšlet ani o řazení, automatická převodovka se ovládá pouze voličem, na kterém se nastaví jízda vpřed nebo vzad, popř. parkovací poloha, při jízdě již převodovka řadí zcela samočinně.

Pro výcvik sk B automat máme vozidlo Audi A3 Sportback 1,6TSFi. Samozřejmostí je také nabídka kondičních jízd.

Výcvik sk B automat zvládnou i zájemci o řp s postižením či absencí jedné dolní končetiny!

Po zkouškách a vydání řidičského oprávnění sk B automat můžete řídit osobní vozidla - všechna vozidla do 3500 kg a devíti míst včetně řidiče, nebo jízdních souprav osobního vozidla a přívěsu do celk. hmotnosti soupravy 3500 kg s automatickou převodovkou.

Průvodce výběrem typu kurzu, časté dotazy

Jak vybrat správný kurz?

Výběr optimálního kurzu je jednoduchý, stačí si jen ujasnit, co od něj očekáváte a následující tabulka Vám napoví.
Volba toho správného kurzu ulehčí cestu k vysněnému řidičáku.
 
hlavní kriterium typ kurzu proč tento kurz
cena B Economy jsem časově flexibilní, mohu na jízdu kdykoliv, ušetřím
cena B Student studuji, získám studentskou slevu. Jízdu pojedu jednou po škole, jednou místo tělocviku, jednou oželím matematiku a zkusím si jízdu v čase zkoušek
nevěřím si, chci více jízd B Plus     Nespěchám, radši si dám více trenažerů, více jízd v autě, chci se hlavně cítit za volantem jistě
kvalita, maximální přizpůsobení kurzu  B Exclusive Jsem časově velmi vytížený, chci kurz přesně na míru. Jízdy a výuky tehdy, když mám čas, vyzvednutí doma, více jízd

Časté dotazy

Co mám přinést na zahájení kurzu?
 
Na zahájení kurzu je třeba platný občanský průkaz a potvrzení o zdravotní způsobilosti od praktického lékaře. Přihlášku (žádost) vyplníme společně při zahájení, není potřeba jej vyplňovat předem.
 
Jsem cizinec, mohu se přihlásit do kurzu?
 
Kurz autoškoly mohou absolvovat rovněž cizinci. V době zkoušek (cca tři měsíce od zahájení kurzu) ale musí splňovat podmínku minimálně 180ti dní nějaké právní formy pobytu v ČR - pracovní smlouva, nájemní smlouva, potvrzení o pobytu, studiu atd. Doporučujeme se před nástupem do kurzu informovat na registru řidičů Magistrátu města Brna, jestli splňujete podmínky pro vydání řidičského oprávnění.
K absolvování kurzu je třeba znalost jazyka, nebo přítomnost úředního překladatele u celé výuky a výcviku včetně zkoušek. Pro zvládnutí kurzu v českém jazyce nestačí základní schopnost komunikace. Pro porozumění učiteli výuky a výcviku je třeba velmi dobrá komunikace, které zpravidla dosahují cizinci až po pobytu v ČR minimálně 5 let.
 
 
Mohu začít s kurzem B dříve, než dosáhnu věku 18ti let?
 
Ano, výcvik lze dle zákona začít 18 měsíců před dovršením věku. Objektivně más smysl začít s kurzem zhruba tři měsíce před dovršením věku, protože zkoušku lze absolvovat až den po dosažení požadovaného věku.
 
Lze hradit kurzovné ve splátkách?
 
Ano, úhradu kurzovného lze rozdělit do dvou až tří splátek tak, aby do zkoušek byl kurz doplacen.
 
Chci se přihlásit, ale nemohu chodit ve středu na teorie, lze to nějak vyřešit?
 
Vše se dá vyřešit. Pokud se jedná o nevyhovující termín pouze ve středu odpoledne, po dohodě s učitelem výuky lze teorii domluvit i v náhradním termínu.
 
Lze jezdit o víkendu?
 
Naši instruktoři jsou profesionálové, práci instruktora vykonávají jako svoji hlavní profesi, tedy pro ně platí běžný režim ohledně pracovní doby. Víkendové jízdy by byly přesčasem, kdy by jim náležel příplatek přesčasový a ještě víkendový. Takové jízdy by byly velmi drahé a nedávaly by ekonomický smysl. Výjimečně lze ovšem po dohodě s instruktorem absolvovat i víkendovou jízdu, pokud např. termín zkoušek vyžaduje dokončení kurzu a nenajde se vhodný čas v týdnu.
 
Mám čas jen večer a o víkendech, mohu se k Vám přihlásit?
 
Obecně lze odpovědět, že kurz autoškoly většina lidí dělá jednou za život a kurz trvá cca tři měsíce. Řidičem je potom člověk dalších minimálně 40 let, celou dobu platí, že jak se kvalitně na svoji řidičskou praxi připravil, tak kvalitně a bezpečně potom řídí.
Vyplatí se tedy na kurz si udělat trošku času, krátkodobě mu přizpůsobit svůj časový rozvrh a sám sobě tím přispět k co nejlepší kvalitě kurzu. Pomineme-li fakt, že profesionální instruktor, který svoji práci nevykonává jen kvůli přivýdělku, po svoji hlavní práci po večerech, má nějakou pracovní dobu odpovídající většině ostatních profesí - jako jsou učitélé ve školách, lékaři, řemeslníci nebo úředníci. K lékaři nebo na poštu si také nezajdete v 19:30, na úřadě nepodáte žádost o stavební povolení v neděli, a po osmé večer Vám nikdo neopraví pračku. Hlavním důvodem, proč se vyplatí si dočasně trošku přizpůsobit svůj harmonogram je, aby ta kvalita výuky byla co nejvyšší - po osmihodinové práci je člověk unaven, nic se už nenaučí, po šesti hodinách školy už taky v autě většina studentů spíše pospává, po tréninku fotbalu nohy na pedálech moc neposlouchají. Takže odpověd zní - na autoškolu je třeba mít čas. Jízdy plánujeme přibližně v časovém rozpětí 7-19 hodin po-pá.
                                                                                                                 
                                                                                                                                                                                                     
                                                                                                                                            

Užitečné odkazy

 

Ráj aut - inzerce nových i ojetých aut Ráj aut - inzerce nových i ojetých aut

Aktuality

Akce na listopad a prosinec

Potěšte Vaše blízké zakoupením dárkového poukazu na kurzy autoškoly nebo na kondiční jízdy a využijte při tom slevu na všechny kurzy platnou v...
Celý článek

„Kvalitní zimní pneumatiky jsou základem bezpečnosti. Vybavte se na zimu a ušetřete. Zimní pneumatiky nejoblíbenějších značek jako Barum, Michelin, Dunlop, Pirelli nebo Matador najdete levně na pneumatiky.cz. Pneu dodávám od 24 hodin.“